Opublikowano Dodaj komentarz

Pies na imprezie. Jak przygotować psa na Święta?

Jak przygotować psa na Boże Narodzenie

Teraz kiedy jesteśmy w ferworze świątecznych przygotowań nie zapomnijmy o naszych czworonożnych przyjaciołach. To wszystko co nam przynosi radość i ekscytację, jak dekorowanie domu świątecznymi stroikami i gwiazdkowymi światełkami, ubieranie choinki, pieczenie i dekorowanie pierników, gotowanie, a potem wizyty gości, głośne rozmowy i muzyka. Te wszystkie świąteczne zwyczaje mogą być bardzo stresujące dla naszego zwierzaka. Jeśli chcesz aby pies, który jest członkiem Twojej rodziny, spędził miło święta, pamiętaj o tych kilku prostych zasadach na odstresowanie psa.

Zachowaj codzienną rutynę

Psy nie znają się na zegarku, za to ich zegar biologiczny działa bardzo dobrze. Twój pies wie kiedy wstaniesz i wyjdziesz z nim na spacer, wie kiedy jest czas na kolację i na spanie. Podczas przedświątecznego szaleństwa może zdarzyć się, że zapomnisz o psiej kolacji albo poranny spacer będzie dużo krótszy niż zwykle. Kiedy rutyna zostanie zaburzona pies będzie się niepokoił, a i tak na pewno udziela mu się Twój przedświąteczny stres. Postaraj się zachować codzienną rutynę psa, niech spacery wyglądają jak zawsze, a posiłki będzie dostawał o tej samej porze co zwykle.

Ziołowe krople zapewnią spokój

Niektóre psy są bardziej wrażliwe niż inne, niektórym będzie trudniej się odnaleźć wśród świątecznego zamieszania. Jeśli wiesz, że Twój pies należy do tej grupy sięgnij po dodatkowe wsparcie. Najbezpieczniejszą formą wsparcia będą mieszanki ziołowe, które w sposób łagodny zadbają o spokój Twojego psa. Zioła i rośliny takie głóg, lawenda czy pasiflora mają korzystny wpływ na układ nerwowy, obniżają ciśnienie i uspakajają w sposób naturalny organizm psa. Kiedy wiemy, że jedno z naszych psijaciół czeka stresogenne wyzwanie zaczynamy podawać krople X-Stress Anibio oparte na naturalnych, ziołowych składnikach. Jest to bezpieczny środek na odstresowanie psa dlatego dobrze zacząć podawać go conajmniej tydzień przed stresującym wydarzeniem.

Wprowadzaj stopniowo świąteczne dekoracje

Pies nie lubi nagłych zmian, nie lubi niespodzianek, które wprowadzają chaos w jego życiu. Wszelkie zmiany powinny być wprowadzane stopniowo. Zwłaszcza zmiany w bezpośrednim otoczeniu psa. Podczas świątecznych przygotowań nie tylko wieszamy świąteczne ozdoby czy lampki choinkowe, często przestawiamy meble czy przynosimy nowe, pojawia się też choinka, często wielka, świecąca i pachnąca!
Pozwól psu być obecnym przy wnoszeniu choinki, ustawianiu jej w pokoju i dekorowaniu. Musisz przesunąć legowisko? Niech pies widzi jak to robisz, zaproś go na nowe miejsce i daj ulubiony smakołyk, który może pogryźć trochę dłużej, na przykład kiełbaskę Bioli z suszonego mięsa.

Pamiętaj aby zapewnić psu bezpieczeństwo przy dekorowaniu choinki. Nie zostawiaj ozdób choinkowych na podłodze, ukryj kable od światełek i sprzątaj regularnie igły spod choinki. Nasza choinka stoi grzecznie w kojcu, więc nie musimy się martwić, że ktoś z naszego stada zrobi sobie krzywdę.

Porozmawiaj wcześniej z gośćmi

Zapraszając gości uprzedź ich, że w domu jest pies. Poinformuj ich o zasadach panujących przy psie. Przypomnij aby bez pytania nie dawali psu nic do jedzenia i po prostu zachowywali się normalnie. Szybka rozmowa z gośćmi przed ich wizytą może zaoszczędzić psu dużo stresu.

Zadbaj o miejsce do ucieczki

Kiedy spodziewasz się dużych tłumów upewnij się, że Twój pies ma bezpieczne miejsce, w którym może się schować przed hałasem. Przenieś legowisko lub kojec kenelowy w odosobnione miejsce. Pamiętaj aby zostawić otwarte drzwi tak aby pies mógł w każdej chwili się tam schować. Zostaw mu ulubiony kocyk i zabawki aby czuł się komfortowo. Uprzedź gości, żeby nie wchodzili do pomieszczenia kiedy Twój pies potrzebuje chwili spokoju.

legowisko Kuranda dla starszego psa

Spraw psu nową zabawkę

Zabawka to dobry sposób aby odstresować naszego pupilka. Czy będzie to prosta maskotka z piszczałką czy bardziej wymagająca gra, nowa zabawka zajmie psa na dłuższy czas, odwróci jego uwagę od świątecznego zamieszania i da ukojenie w zabawie. Ważne, żeby zabawki, z którymi zostawiamy naszego psa były trwałe i bezpieczne.

Święta powinny być radosnym czasem miłości, rości i pięknych wspomnień. Ciesz się świętami wspólnie z psem, ale pamiętaj o jego bezpieczeństwie i zdrowiu. Jestem ciekawa co Ty robisz, aby przygotować swoje zwierzaki na Boże Narodzenie? Jakie masz sposoby na zapewnienie spokoju swojemu psu?

Te produkty pomogą Ci odstresować psa

Dodaj komentarz